Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları

oda termostatı, en iyi kombi, kablosuz oda termostatı, kombi termostatı, ucuz kombiler, dijital termostatlar, VUW 286

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları – Giriş

Vaillant EcoFit Start komdi de oda termostatı kullanabilmek için kombinizin parametre ayarlarına erişerek oda termostatı için gerekli ayarları yapmanız gerekmektedir. Vaillant EcoFit Start parametre ayarları kombinizin ileri seviye yapılandırmasıdır. Yani parametre ayarları içerisinde yapılacak işlemlerde çok dikkatli olmalısınız. Parametre ayarları kombilerin marka ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Yazımın devamında anlattığım ayarları bire bir uygulamalısınız. Anlatılandan farklı bir işlem yaparsanız kombiniz farklı bir çalışma şekline geçebilir. Kış aylarında soğukta kalmamak için hem yazımı hemde videoda anlattıklarımı atlamadan yapın. Bu yazımda Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları içerisinde oda termostatı ayarını nasıl yapabileceğinizi detaylı şekilde anlatacağım.

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları – Kombi Ekranı

Öncelikle bir Alman firması olan Vaillant, Demirdökümü satın aldı ve Demirdöküm Nitron Plus kombi ile Vaillant EcoFit Start kombi parametre ayarları bire bir aynı. Yazımda geçen görseller Demirdöküm Nitron Plus modeline ait ancak Vaillant EcoFit Start kombide uyguladım ve test ettim. Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kullanma kılavuzu içerisinde parametre ayarları yer almıyor. Aşağıdaki fotoğrafta görülmekte olan Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kombi ekranında; su basıncı, kombinin yanıp yanmadığı, kullanım suyu sıcaklığı ve tesisat sıcaklığı bilgileri yer almakta. Vaillant EcoFit Start parametre ayarlarını sağladığınızda ekranda alev sembolünün soluna bir ev sembolü belirecek ve Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kombinizde artık oda termostatı kullanabileceksiniz.

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC – Oda Termostatı Ayarı

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC oda termostatı parametre işlemleri aynen aşağıda anlattığım şekilde yapmalısınız. İşlemleri sağlarken herhangi bir sorun yaşarsanız ya da aklınıza takılan bir sorunuz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

  • 1 Sıcaklık ayar düğmesi
  • 2 Yaz / Kış düğmesi
  • 3 Eco düğmesi
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC parametreleri işlem adımları:

  • 1 nolu düğmeyi Off konumuna alın,
  • 2 nolu düğmeye ekranda 00 yazısı belirene kadar basılı tutun,
  • 1 nolu düğmeyi çevirerek ekranda 96 yazmasını sağlayın ve 2 nolu düğmeye 1 kere basın, (Parametre ayarları içerisine girdiniz)
  • 1 nolu düğmeyi çevirerek ekranda 11 yazmasını sağlayın ve 2 nolu düğmeye 1 kere basın,
  • 1 nolu düğmeyi çevirerek ekranda PP06 yazmasını sağlayın ve 2 nolu düğmeye 3 saniye kadar basılı tutun, (Oda termostatı parametresine girdiniz, ekranda 00 yazmaktadır)
  • 1 nolu düğmeyi çevirerek ekranda ki 00 değerinin 01 yazmasını sağlayın ve 2 nolu düğmeye 3 saniye kadar basılı tutun, (PP06 içerisine girdiğinizde ekrana 00 değeri gelir, 00 da oda termostatı çalışmaz)
  • 3 nolu düğmeye 1 kere basarak ana ekrana dönün. Oda termostatı ayarını yapmış oldunuz.
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları – Sonuç

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları doğru şekilde yapıldığında ekranda aşağıdaki şekilde bir ev sembolü belirecektir. Artık Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kombi de oda termostatı kullanabileceksiniz.

Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları
Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları

Makalemde anlattığım her şeyin videolu anlatımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. (Demirdöküm Nitron Plus kombi ile Vaillant EcoFit Start kombi parametre ayarları bire bir aynıdır.)

Etiketler: Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC Parametre Ayarları, oda termostatı, Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC oda termostatı,Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC parametreleri, Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kombi, Vaillant EcoFit Start VUW 246 1-RC kullanma kılavuzu, Vaillant EcoFit Start parametre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir