Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı,vaillant ecotec pro service manual, Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu, Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı, Vaillant VUW 242 5-3 oda termostatı, Vaillant TurboTEC Pro devre şeması, Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı
Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı

Vaillant TurboTEC Pro diğer adı ile Vaillant VUW 242 5-3 kombide oda termostatı bağlantısını ve devre şemasını bu yazımda bulabilirsiniz.

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı

Vaillant kombilerin hemen hepsi Aç Kapat yani On Off Oda Termostatı desteğine sahip kombilerdir. Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı bağlantı yeri Vaillant turbotec Plus, Vaillant atmoTEC Pro ve Vaillant atmoTEC Plus kombilerde de aynı yerdedir. Vaillant TurboTEC Pro termostat bağlantısı (Vaillant VUW 242 5-3) kombi elektronik kartı üzerinde kısa devre edilmiş bir klemens olarak yer almaktadır. Montaj işlemi zor değildir ancak Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu içerisinde Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı bilgisine de Vaillant TurboTEC Pro devre şeması bilgisine de yer verilmemiş.

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı Montaj

Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı işlemine başlamadan önce kombinizi kapatınız ve kombinizin varsa sigortası indiriniz. Sigortası yok da fişi prize takılı şekilde çalışıyor ise fişini çekerek kombinize elektrik gelmemesini sağlayınız.

Kombinizin dış dövdesini sökünüz. Kombinizin sıcaklık ayar düğmelerinin olduğunu bölümü öne doğru yatırınız ve bu bölmenin arka plastik kapağını sökünüz. Kombinizin elektronik kartı bu bölme içerisinde yer almaktadır.

Elektronik karta temas etmeniz vücudunuzdaki statik elektriğin karta boşalmasına neden olur ve kartın zarar görmesine neden olmaktadır. Elektronik karta temas etmemeye yani fazla dokunmamaya dikkat ederek RT yazan uçlardaki kabloyu sökünüz. Aşağıda fotoğrafı mevcut. RT; room thermostat kelimesinin kısaltmasıdır yani oda termostatı demektir. Bu uçlardan söktüğünüz kabloyu çıkartarak oda termostatınıza ait kablo uçlarını kısa devre kablosunu söktüğünüz yerlere takınız ve vidalarını güzelce sıkınız. Bu uçlarda ertı eksi-faz nötr durumu yoktur. Yani hangi kabloyu ne tarafa taktığınızın bir önemi yoktur.

Oda termostatı kablosunun diğer ucunu kombinizin dışına çıkartarak elektronik kart bölmesini kapağını kapatınız. Kombinizi toparlayarak dış gövdesini geri takınız. Kombinizin dışına çıkarttığınız kablo uçlarını termsotatınıza bağlayıp kombinizin şalterini açabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı,vaillant ecotec pro service manual, Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu, Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı, Vaillant VUW 242 5-3 oda termostatı, Vaillant TurboTEC Pro devre şeması, Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı
Fotoğrafa tıklayarak büyütebilirsiniz

 

TAG:

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı,vaillant ecotec pro service manual, Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu, Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı, Vaillant VUW 242 5-3 oda termostatı, Vaillant TurboTEC Pro devre şeması, Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı

Hakkında admin

Öncelikle bana destek vermek için sayfa da yer alan reklamlara tıklarsanız sevinirim. Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek birimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

14 Yorumlar

 1. turbo tech pro vaiilan kombi kullanıyorum vrt 40 termostatda 3 kablo var kombide 3 ve 4 nolu yere hangilerini baglayacagız

 2. Merhaba.
  Vaillant VUW TR 202/3-5 turboTEC plus kombim için VRT 35 kablolu termostat aldım. Kabloyu kendim çekeceğim. Bağlantılarını da kendim yapabilirim fakat bir sorum olacak. Kombinin üzerindeki menüsünden termostat takılması sonrası servisin yaptığı bir ayar var mı? Yoksa tak çalıştır mı?
  Teşekkürler.

  • Merhaba, Vaillant VUW TR 202/3-5 turboTEC plus kombide on/off oda termostatı kullanabilmek için özel bir ayar yapılması gerekmiyor. Kombinizde kombi üzerinden petek sıcaklığını 45-50 derece gibi bir değere ayarlayınız ve oda termostatınız ile kullanım yapınız.

 3. merhaba vaillant vuw tr 242/3-3 r2 kobim var ve ht 350 set oda termostatı var kobmi kartında sadece bir yerde kablo atlaması var 3 ve 4 numarada bağlantı orayamı yapılacak rt diye bir yer bulamadım.
  şimdiden teşekkürler

  • Evet sizin kombinizde 3,4 te yer alan kısa devre kablosunu sökerek buraya oda termostatı bağlantısı yapmalısınız. Tabi tüm bu işlemlere başlamadan kombi sigortasını kapatmayı unutmayın.

 4. mete çetinkaplan

  VRT40 ile Turbo tec pro 242 5-3 kablo bağlantılarını basit şema halinde gösterebilirmisiniz. Örneğin VRT 40 dan çıkan 3 adet kablonun nereye bağlanacağı gibi.

 5. wifi olan model aldım vrf 350 f ( vaillant ürünü ) bu modelin wifi vericisi aynı sokete bağlanıyor değil mi ? sizin bu site harici hic bir yerde bulamadım , kombi modeli aynı

  • Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı kombide tek oda termostatı bağlantı yeri yazımda anlattığım yerdir. RT zaten room thermostat demektir. Yani oda termostatı demektir.

 6. Vaillant Turbotech Pro kombime wireless RF 6001 bağlıyabilrmiyim uyumlumudur cevaplarsanız çok memnun olurum saygılar

  • Belirttiğiniz termostat büyük ihtimal ile uyumludur ancak Vaillant müşteri hizmetlerine 0850 222 2 888 nolu numaradan ulaşarak net bilgi alabilirsiniz.

 7. Merhaba vaillant marka 7 senelik turbo tecpro kombim var vrt240f oda termostayım arızalandı bende general ht300set marka termostat aldım ancak bayi ve servşsin verdiği bilgi uyum sağlamaz modülasyonlu olması gerek yani kendi oda termostatı alevi ısıya yaklaştıkça kısar ama diğerleri oda ısısına ulaşıncaya kadar sürekli yanar ve oda basıncı artıtır bu konuda ne önerirsiniz acaba?

 8. Murat Söyler

  oda termostatının elektriğini kombinin içinden L-N denen kısımdan alsak kombiye bir zarar gelir mi? önerirmisiniz sağlıklı bir işlem olur mu? kombinin yanında priz yok sadece bağlı olduğu sigorta kutusu var. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Geç bir cevap olacak ama evet sigortadan ya da prizden kombiye gelen kahverengi ve mavi kablolara oda termostatına ait fişin ucunu keserek bağlayıp elektrik ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir