Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları, Demirdöküm Atron parametre ayarları, Demirdöküm atron parametre ayarı, Demirdöküm atron kombi parametre, Demirdöküm atron parametre, Atron parametre
Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları

Demirdöküm Atron kombi oda termostatı, Demirdöküm Atron termostat,oda termostatı, Demirdöküm Atron parametreleri, Demirdöküm Atron H24 parametre

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarı

Demirdöküm Atron kombide diğer kombilerdeki şekilde oda termostatı bağlantı yeri kısa devre edilmiş şekilde değildir. Kombi metal gövdesini söktüğünüz de oda termostatı bağlantısı 3 lü bir klemens şeklinde karşınıza çıkmaktadır ve kablo uçları boştadır.  Oda termostatı kablolarını bağlarken Demirdöküm Atron H24 Kombi Oda Termostatı Bağlantısı yazımı okumanızda fayda var. Oda termostatı bağlantılarını sağlamanızın ardından kombinizin iç kısmı ile işiniz bitmiş olur. Demirdöküm atron kombi parametre ayarını yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta da parametre ayarlarını aynen anlatıldığı gibi harfiyen yerine getirmektir. Anlatılandan farklı yapacağınız herhangi bir işlemde kombiniz yanlış çalışacaktır. Demirdöküm Atron parametre ayarları nı yapmak için kombinizin şalterini kaldırarak kombinizi açın ve aşağıdaki adımları sırası ile izleyin.

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları Nasıl yapılır ?

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları, Demirdöküm Atron parametre ayarları, Demirdöküm atron parametre ayarı, Demirdöküm atron kombi parametre, Demirdöküm atron parametre, Atron parametre

 1. Petek sıcaklığı ayar düğmesi
 2. Su sıcaklığı ayar düğmesi
 3. eco / comfort – Reset butonu

Öncelikle 1 ve 2 nolu düğmeyi off konumuna alınız.

 • 1 nolu düğmeyi off konumundan max‘a alıp sonra 2 nolu düğmeyi off konumundan 2 saniye de min-max,min-max,min-max yapıp sonunda max’dan çıkartmalısınız ama min’e dönmemelisiniz.
 • Yukarıda anlatılan işlemi başardığınızda kombi ekranındaki derece bilgisi giderek “_ _ ” iki yatık çizgi gelecektir. 1 nolu ayar düğmesini çevirdiğinizde kombi ekranına tekrar sayılar gelir. Kombi ekranda 11 sayısının yazmasını sağlayın ve ardından 3 nolu düğmeye bir defa basın,
 • Kombinizin ekranında PP ile başlayan bir sayı gelir. 2 nolu ayar düğmesini çevirerek ekranda PP 06 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tutun, (Bazı Demirdöküm kombilerde 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tuttuğunuzda ekrana 00 değeri gelir ama 2 nolu düğmeyi çevirdiğinizde değer hala 00 olarak beklemektedir. Bu durumda ekranda PP 06 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye dört saniye kadar basılı tutun)
 • Kombinizin ekranında 00 rakamları gelir. 00 değeri bu kombide oda termostatı devre dışı demektir. 2 nolu düğmeyi çevirerek ekranda 01 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tutun. Ekrana PP ile başlayan bir sonraki program değeri yansır. Örneğin PP 07 gibi. 
 • Kombinize dokunmadan 3-4 dakika kadar bekleyin. Derece bilgileri tekrar ekrana gelecektir. Kombinizi kapatıp tekrar açın.

Demirdöküm atron parametre ayarı işlemini tamamlamış oldunuz. Artık kombiniz oda termostatınızdan aldığı talimat ile çalışıp duracaktır.

Tag:

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları, Demirdöküm Atron parametre ayarları, Demirdöküm atron parametre ayarı, Demirdöküm atron kombi parametre, Demirdöküm atron parametre, Atron parametre

Hakkında admin

Öncelikle bana destek vermek için sayfa da yer alan reklamlara tıklarsanız sevinirim. Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek birimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

12 Yorumlar

 1. Yeni Demirdöküm Atron kombimde

  (Blörür yanma ayarı) Maksimum ısıtma derecesini 50 ye nasıl düşürürüm.

  Yeniden ateşleme derecesini 15e nasıl değiştiririm.

 2. Atron modele rf 6001 kablosuz termostat nasıl takilir

  • RF 6001 oda termostatı montajı çok basittir. RF 6001 oda termostatı kutusu içerisinde 4 adet kablo gelir. 2 beyaz, 1 kahverengi ve 1 mavi kablo. RF 6001’in kombiye bağlanacak ünitesinin içini açınca 2 klemens göreceksiniz. Klemensin ilk girişine Kahverengi kabloyu 2. girişe beyaz kablolardan birini, 3. girişe mavi kabloyu ve 4. girişe geri kalan beyaz kabloyu bağlayın. Sonra http://kombitermostatbaglantisi.com/oda-termostati/demirdokum-atron-h24-kombi-oda-termostati-baglantisi.html yazımda gösterilen kombi içerisinde ki klemense kahverengi kablo kahverengi kabloya mavi kablo mavi kabloya ve beyaz kablolar beyaz kabloya gelecek şekilde bağlayıp Atron kombinize bu yazımda anlattığım parametre ayarlarını yapınız. Son olarak RF 6001 oda termostatının iç ünitesine pilleri takarak kombi ünitesi ile eşleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

 3. bağlanan termostatı devreden çıkarmak için parametre ayarı girmek gerekir mi

  • Parametre de PP06 değerini 1 yerine 0 yaparak parametreyi geri alabilirsiniz. Dilerseniz parametre ayarları ile uğraşmak yerine kombinizde Kahverengi ile Beyaz kablolar arası kısa devre de bağlayabilirsiniz.

 4. Erdinç arkadaşın da sormuş olduğu soruyu soracaktım ama cevap yazmamış siniz dört gözle bekliyorum.saygilar

 5. Hayırlı sabahlar demirdöküm nepto kombi parametreleride aynını atron gibimi yapılacak yardımcı olursanız sevinirim

 6. DEMİRDÖKÜM NİTROMİX TERMOSTAT PARAMETRE AYARLARI NASIL OLACAK

 7. Demirdokum solaris kombim var.Bu kombide ozel olarak reset tursu yok.Bu kombi icin nasil servis menusune girilip oda termostati baglanacak.tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir